close
loading

Zamów przez telefon: 501 715 666 lub 578 494 666

lub zapytaj o produkt: sklep@marspaw.pl | godziny pracy: 8:00 - 16:00

Migomaty MIG/MAG gotowe zestawy

 

Profesjonalny i sprawdzony sprzęt od renomowanych producentów to podstawa każdego warsztatu naprawczego oraz produkcyjnego. Wychodzimy naprzeciw tym oczekiwaniom i dostarczamy naszym klientom zaawansowane technologiczne urządzenia spawalnicze od marek cenionych przez profesjonalistów: Magnum, Bester, Kemppi, Esab czy Trafilux. Szczególnej uwadze naszych klientów polecamy gotowe zestawy migomatów MIG/MAG od wspomnianych producentów, które są przeznaczone do ręcznego lub elektrycznego łączenia materiałów metodą MIG-MAG, TIG i MMA.

Zestaw marek Magnum czy Trafilux może być wykorzystywany do spawania stali niskowęglowych, niskostopowych, stali wysoko stopowych, nierdzewnych i kwasoodpornych, aluminium i jego stopów czy miedzi. Każdy gotowy komplet zawiera aż kilkanaście różnych elementów, wśród których warto wymienić urządzenie spawalnicze, uchwyt elektrowodowy, uchwyt do TIG SR 26 4M,uchwyt do migomatu, drut do aluminium oraz stali, preparat przeciwodpryskowy oraz zestaw dla operatora, w skład którego wchodzą m.in. rękawice.

Gotowe zestawy migomatów od producentów takich jak Magnum czy Trafilux oraz bester polecamy przede wszystkim profesjonalistom, którzy zaopatrując się w komplet narzędzi i akcesoriów będą w stanie sprawniej realizować zlecenia różnego typu.

W ręce naszych klientów oddajemy także solidne urządzenia do spawania drutami samoosłonowymi bez użycia gazu. Narzędzie o takich właściwościach idealnie sprawdzi się podczas pracy na zewnątrz – wówczas sprzęt ochroni spoinę przed wiatrem osłaniając ją gazem osłonowym. Dla chętnych organizujemy szkolenia z obsługi sprzętu, a każdy z naszych produktów obejmujemy dodatkowo gwarancją door-to-door. W ofercie naszego sklepu znajdą Państwo urządzenia zasilane 230V i 400V.

Zakres cenowy
Sortowanie
Na stronie

Migomaty spawalnicze

Nasza firma już od długiego czasu zajmuje się dostarczaniem różnego rodzaju akcesoriów i narzędzi spawalniczych. W ramach prowadzonych działań oferujemy między innymi migomaty. Urządzenia te wykorzystują bardzo popularną technikę spawalniczą MIG MAG. Oferowane maszyny zostały wykonane z bardzo wytrzymałych materiałów i podzespołów, co sprawia, że mogą być eksploatowane przez długi czas bez jakichkolwiek oznak zużycia oraz zniszczenia. Dostarczane zestawy spawalnicze są dostępne w wielu wariantach i konfiguracjach, co sprawia, że każda z osób znajdzie migomaty odpowiednie dla swoich potrzeb. Spawarki MIG MAG odznaczają się bardzo sprawnym działaniem oraz precyzyjną pracą, dzięki czemu znajdą swoje zastosowanie zarówno w przydomowych warsztatach, jak i profesjonalnych zakładach przemysłowych.

Jak zbudowane są półautomaty spawalnicze?

Standardowe spawarki MIG MAG składają się z kilku podstawowych elementów. Wspomnieć w tym miejscu należy o źródle prądu wraz z układem sterowania, a także o podajniku drutu, który może być wbudowany lub umieszczony na zewnątrz. W przypadku, gdy podajnik znajduje się na zewnątrz, istotnym elementem spawarki jest przewód zespolony, który łączy podajnik drutu ze źródłem prądu. Kluczowym oprzyrządowaniem każdego migomatu jest przewód masowy z zaciskiem, który łączy spawany przedmiot ze źródłem prądu. Ostatnim bardzo istotnym elementem jest butla z gazem oraz opcjonalnie chłodnica cieczy.

Podstawowe parametry spawarek

Podstawowym parametrem każdego migomatu jest oczywiście maksymalny prąd spawania. To właśnie on decyduje o tym, jak grubym drutem oraz jak gruby materiał można spawać. Oprócz tego warto zwrócić uwagę na regulację napięcia łuku. Może się ona odbywać zarówno skokowo, jak i płynnie. Innymi istotnymi parametrami są: regulacja prędkości podawania drutu, regulacja prądu spawania, a także funkcje dodatkowe, które mogą w znaczący sposób ułatwiać prowadzone czynności i powodować, że będą się one odznaczać jeszcze większą precyzją oraz dokładnością.

Jak wybrać najodpowiedniejszy migomat?

Na rynku istnieje bardzo dużo spawarek MIG MAG, dlatego warto poświęcić trochę czasu na ich przeanalizowanie oraz zapoznanie się ze szczegółowymi parametrami. Przy wyborze najodpowiedniejszych akcesoriów nie warto kierować się wyłącznie ceną. Najtańsze migomaty często będą wadliwe lub niewystarczające dla naszych potrzeb. Z drugiej strony spawarki bardzo drogie nie będą w stanie wykorzystać pełni swego potencjału. Należy więc w odpowiedni sposób zoptymalizować cenę oraz możliwości urządzeń.

W pierwszej kolejności należy zastanowić się, jakiego rodzaju materiały będą obsługiwane za pomocą konkretnej spawarki (przede wszystkim jaka będzie ich maksymalna grubość). Orientacyjnie można przyjąć, że na każdy milimetr materiału wymagany jest prąd o natężeniu ok. 30-40A. Oznacza to, że w przypadku migomatu odznaczającego się prądem spawania 370A, obrabiany materiał może mieć grubość dochodzącą nawet do 9mm.

Oprócz prądu spawania innym niezwykle ważnym parametrem jest cykl pracy. Każda spawarka ma bowiem swoje ograniczenia co do możliwości spawalniczych. Chcąc spawać maksymalnym nominalnym prądem maszyny trzeba się liczyć z tym, że będzie to możliwe przez określony czas (w zależności od wybranego modelu urządzenia od 30 do 60 procent). Po tym czasie urządzenie się przegrzewa i w sposób automatyczny wyłącza. Funkcja ta została opracowana przez względy bezpieczeństwa. Oznacza to, że przy wyborze najodpowiedniejszej maszyny dla swoich potrzeb należy zwrócić szczególną uwagę na cykl pracy (lub też sprawność), która jest wyrażona w procentach. Zazwyczaj do półprofesjonalnej pracy wystarcza sprawność urządzenia na poziomie 30-40 procent. Aby wykonywać czynności z dużą wydajnością bez ryzyka przegrania migomatu należy wybierać urządzenia z cyklem pracy wynoszącym 60-100 procent.

Dostarczane przez naszą firmę spawarki MIG MAG posiadają wszelkie niezbędne informacje, dlatego zachęcamy do zapoznania się z całością oferty naszej firmy oraz do wybrania najodpowiedniejszych urządzeń dla swoich potrzeb.


Masz pytania? Skontaktuj się z nami!

telefon501 715 666

telefon 578 494 666

mailsklep@marspaw.pl

 

DANE FIRMY:

 

adres

Adres:

26-600 Radom,
ul. Nowa Wola Gołebiowska 119

woj. mazowieckie

NIP: 796-275-00-50

REGON: 382539378

telefon

telefon:

501 715 666,

578 494 666,

mail

e-mail:

sklep@marspaw.pl

Robiłeś w ostatnim czasie zakupy w marspaw? Podziel się opinią: tinyurl.com/opiniamarspaw
Wyłącz sprawdzanieSugestie Premium