close
loading

Zamów przez telefon: 501 715 666 lub 578 494 666

lub zapytaj o produkt: sklep@marspaw.pl | godziny pracy: 8:00 - 16:00

Migomaty MIG/MAG gotowe zestawy

Profesjonalny i sprawdzony sprzęt od renomowanych producentów to podstawa każdego warsztatu naprawczego oraz produkcyjnego. Wychodzimy naprzeciw tym oczekiwaniom i dostarczamy naszym klientom zaawansowane technologiczne urządzenia spawalnicze od marek cenionych przez profesjonalistów: Magnum, Bester, Kemppi, Esab czy Trafilux. Szczególnej uwadze naszych klientów polecamy gotowe zestawy migomatów MIG-MAG od wspomnianych producentów, które są przeznaczone do ręcznego lub elektrycznego łączenia materiałów metodą MIG-MAG, TIG i MMA.

Zestaw marek Magnum czy Trafilux może być wykorzystywany do spawania stali niskowęglowych, niskostopowych, stali wysokostopowych, nierdzewnych i kwasoodpornych, aluminium i jego stopów czy miedzi.

Każdy gotowy komplet zawiera aż kilkanaście różnych elementów, wśród których warto wymienić urządzenie spawalnicze, uchwyt elektrowodowy, uchwyt do TIG SR 26 4M, uchwyt do migomatu, drut do aluminium oraz stali, preparat przeciwodpryskowy oraz zestaw dla operatora, w skład którego wchodzą m.in. rękawice.

Urządzenia o doskonałych właściwościach

Gotowe zestawy migomatów od producentów takich jak Magnum czy Trafilux oraz bester polecamy przede wszystkim profesjonalistom, którzy zaopatrując się w komplet narzędzi i akcesoriów będą w stanie sprawniej realizować zlecenia różnego typu.

W ręce naszych klientów oddajemy także solidne migomaty do spawania drutami samoosłonowymi bez użycia gazu. Narzędzie o takich właściwościach idealnie sprawdzi się podczas pracy na zewnątrz – wówczas sprzęt ochroni spoinę przed wiatrem, osłaniając ją gazem osłonowym.

Dla chętnych organizujemy szkolenia z obsługi sprzętu, a każdy z naszych produktów obejmujemy dodatkowo gwarancją door-to-door.

W ofercie naszego sklepu znajdą Państwo urządzenia zasilane 230 V i 400 V.

Zakres cenowy
Sortowanie
Na stronie

Migomaty spawalnicze

Nasza firma już od długiego czasu zajmuje się dostarczaniem różnego rodzaju akcesoriów i narzędzi spawalniczych. W ramach prowadzonych działań oferujemy między innymi migomaty. Urządzenia te wykorzystują bardzo popularną technikę spawalniczą MIG-MAG.

Oferowane maszyny zostały wykonane z bardzo wytrzymałych materiałów i podzespołów, co sprawia, że mogą być eksploatowane przez długi czas bez jakichkolwiek oznak zużycia oraz zniszczenia. Dostarczane zestawy spawalnicze są dostępne w wielu wariantach i konfiguracjach, co sprawia, że każda z osób znajdzie migomaty odpowiednie dla swoich potrzeb.

Spawarki MIG-MAG odznaczają się bardzo sprawnym działaniem oraz precyzyjną pracą, dzięki czemu znajdą swoje zastosowanie zarówno w przydomowych warsztatach, jak i profesjonalnych zakładach przemysłowych.

Jak zbudowane są półautomaty spawalnicze?

Standardowe spawarki MIG-MAG składają się z kilku podstawowych elementów.

Wspomnieć w tym miejscu należy o źródle prądu wraz z układem sterowania, a także o podajniku drutu, który może być wbudowany lub umieszczony na zewnątrz. W przypadku, gdy podajnik znajduje się na zewnątrz, istotnym elementem spawarki jest przewód zespolony, który łączy podajnik drutu ze źródłem prądu. Kluczowym oprzyrządowaniem każdego migomatu jest przewód masowy z zaciskiem, który łączy spawany przedmiot ze źródłem prądu. Ostatnim bardzo istotnym elementem jest butla z gazem oraz opcjonalnie chłodnica cieczy.

Podstawowe parametry spawarek

Podstawowym parametrem każdego migomatu jest oczywiście maksymalny prąd spawania. To właśnie on decyduje o tym, jak grubym drutem oraz jak gruby materiał można spawać. Oprócz tego warto zwrócić uwagę na regulację napięcia łuku. Może się ona odbywać zarówno skokowo, jak i płynnie. Innymi istotnymi parametrami są: regulacja prędkości podawania drutu, regulacja prądu spawania, a także funkcje dodatkowe, które mogą w znaczący sposób ułatwiać prowadzone czynności i powodować, że będą się one odznaczać jeszcze większą precyzją oraz dokładnością.

Jak wybrać najodpowiedniejszy migomat?

Na rynku istnieje bardzo dużo spawarek MIG-MAG, dlatego warto poświęcić trochę czasu na ich przeanalizowanie oraz zapoznanie się ze szczegółowymi parametrami.

Przy wyborze najodpowiedniejszych akcesoriów nie warto kierować się wyłącznie ceną. Najtańsze migomaty często będą wadliwe lub niewystarczające dla naszych potrzeb. Z drugiej strony spawarki bardzo drogie nie będą w stanie wykorzystać pełni swego potencjału. Należy więc w odpowiedni sposób zoptymalizować cenę oraz możliwości urządzeń.

W pierwszej kolejności należy zastanowić się, jakiego rodzaju materiały będą obsługiwane za pomocą konkretnej spawarki (przede wszystkim jaka będzie ich maksymalna grubość). Orientacyjnie można przyjąć, że na każdy milimetr materiału wymagany jest prąd o natężeniu ok. 30-40A.

Oznacza to, że w przypadku migomatu odznaczającego się prądem spawania 370A, obrabiany materiał może mieć grubość dochodzącą nawet do 9 mm.

Oprócz prądu spawania innym niezwykle ważnym parametrem jest cykl pracy. Każda spawarka ma bowiem swoje ograniczenia co do możliwości spawalniczych.

Chcąc spawać maksymalnym nominalnym prądem maszyny, trzeba się liczyć z tym, że będzie to możliwe przez określony czas (w zależności od wybranego modelu urządzenia od 30 do 60 procent). Po tym czasie migomat się przegrzewa i w sposób automatyczny wyłącza.

Funkcja ta została opracowana przez względy bezpieczeństwa. Oznacza to, że przy wyborze najodpowiedniejszej maszyny dla swoich potrzeb należy zwrócić szczególną uwagę na cykl pracy (lub też sprawność), która jest wyrażona w procentach. Zazwyczaj do półprofesjonalnej pracy wystarcza sprawność urządzenia na poziomie 30-40 procent. Aby wykonywać czynności z dużą wydajnością bez ryzyka przegrania migomatu, należy wybierać urządzenia z cyklem pracy wynoszącym 60-100 procent.

Jak spawać migomatem? - ogólne informacje

Warto wiedzieć, że spawanie migomatem jest bardzo wygodne, a samo urządzenie proste w obsłudze. Ze względu na efekty, które można dzięki niemu uzyskać, jest cenione przez profesjonalistów i często wykorzystywane przy różnych rodzajach prac. Aby jednak wykonać je prawidłowo, warto poznać lub przypomnieć sobie kilka istotnych aspektów.

Przede wszystkim podczas pracy z migomatem najważniejsze jest bezpieczeństwo jego użytkownika. W związku z tym należy pamiętać o rękawicach, przyłbicy, a także ubraniu, które dobrze osłania ciało. Przed rozpoczęciem pracy trzeba zadbać także o właściwe ustawienie parametrów urządzenia. Wśród najważniejszych wyróżnić możemy:

  • Napięcie łuku spawalniczego – pozwala zachować stabilność podczas spawania. Należy tutaj unikać zbyt niskich czy zbyt wysokich wartości. Te ostatnie mogą powodować duży rozprysk.
  • Natężenie prądu spawania – zależne jest m.in. od grubości materiału czy średnicy drutu.
  • Biegunowość prądu spawania – z reguły wykorzystywany jest prąd o biegunowości dodatniej, jednak niekiedy używa się prądu pulsacyjnego.
  • Prędkość podawania drutu – od niej zależy stapianie końcówki drutu. Jeśli zostanie źle dobrana, wykonywanie prac będzie utrudnione. Przy zbyt wysokiej wartości dochodzi do przygaszania łuku, a przy zbyt niskiej do słabego stapiania końcówki drutu.
  • Prędkość spawania – zależy ona od natężenia prądu, a także napięcia łuku. Gdy jest wysoka, głębokość wtopienia ulega zmniejszeniu i odwrotnie (przy mniejszej, głębokość się zwiększa).

Uchwyt migomatu powinien być pochylony tak, aby możliwe było otrzymanie właściwej głębokości wtopienia. Nachylenie w tę stronę, w którą odbywa się spawanie, pozwala otrzymać dużą głębokość. W drugim przypadku, przy przeciwnym kierunku, będzie ona płytsza. Warto pamiętać o tym, aby zachować stałą prędkość przesuwania drutu, dzięki czemu kształt spoiny będzie równy.

W jakich sytuacjach wykorzystywane są migomaty?

Migomaty to urządzenia o uniwersalnym zastosowaniu, więc możemy wykorzystywać je w wielu branżach, a w tym m.in. w budowlanej czy samochodowej. Używa się ich np. podczas procesu produkcji stalowych konstrukcji, a także do spawania blach. Spawanie MIG można wykorzystać w przypadku takich materiałów jak: aluminium, miedź, inne metale niezależne, a także ich stopy. Spawanie MAG stosowane jest w przypadku materiałów takich jak: stale konstrukcyjne niestopowe, niskostopowe i wysokostopowe.

Od czego zależy jakość spawania metodą MIG-MAG?

Przy pomocy migomatu wykonać można wiele prac, zachowując przy tym wysoką jakość. Aby tak się stało, warto pamiętać o kilku aspektach. Pierwszym elementem są prawidłowo ustawione parametry urządzenia (np. ich dopasowanie do grubości materiału), a także sam gatunek metalu, na którym pracujemy. Choć taki sprzęt jest łatwy w obsłudze i szybko można dojść z nim do wprawy, nie bez znaczenia jest także doświadczenie osoby, która je użytkuje.

Istotne jest również (szczególnie w przypadku amatorów) odpowiednie zidentyfikowanie materiału i dobranie do niego właściwej metody spawania migomatem. Warto także pamiętać o tym, aby kontrolować elektrodę i zachować jej stałą prędkość czy odpowiednią wysokość.

Zalety spawania metodą MIG-MAG

Nie bez przyczyny takie urządzenia jak migomaty są wykorzystywane na ogromną skalę. Dzieje się tak m.in. dlatego, że są niezwykle komfortowe w obsłudze, a poza tym również uniwersalne. Dzięki temu znajdują swoje zastosowanie przy szerokiej gamie materiałów. Warto również wiedzieć, że można tu pracować w wielu różnych orientacjach. Spawanie przy pomocy migomatu nie jest przeznaczone wyłącznie dla profesjonalistów, ale także dla amatorów realizujących swoje hobby. Choć początkowo konieczne jest nabranie wprawy i doświadczenia, które pozwoli osiągnąć wysoką jakość spoiw, szybko można nauczyć się działania z tym urządzeniem.

Kolejną dużą zaletą tego sprzętu jest możliwość zautomatyzowania pracy, a także niski koszt materiałów spawalniczych. Warto również pamiętać, że dzięki procesowi spawania przy pomocy migomatów możemy uzyskać bardzo estetyczne spoiny, co jest niezwykle przydatne podczas prowadzenia różnych napraw. Dostarczane przez naszą firmę spawarki MIG-MAG posiadają wszelkie niezbędne informacje, dlatego zachęcamy do zapoznania się z całością oferty naszej firmy oraz do wybrania najodpowiedniejszych urządzeń dla swoich potrzeb.


Masz pytania? Skontaktuj się z nami!

telefon501 715 666

telefon 578 494 666

mailsklep@marspaw.pl

 

DANE FIRMY:

 

adres

Adres:

26-600 Radom,
ul. Nowa Wola Gołebiowska 119

woj. mazowieckie

NIP: 796-275-00-50

REGON: 382539378

telefon

telefon:

501 715 666,

578 494 666,

mail

e-mail:

sklep@marspaw.pl

Robiłeś w ostatnim czasie zakupy w marspaw? Podziel się opinią: tinyurl.com/opiniamarspaw
Wyłącz sprawdzanieSugestie Premium