close
loading

Zamów przez telefon: 501 715 666 lub 578 494 666

lub zapytaj o produkt: sklep@marspaw.pl | godziny pracy: 8:00 - 16:00

Gotowe zestawy spawarek TIG

 

Gotowe zestawy spawarek TIG będą znakomitym wsparciem w warsztatach ślusarskich, naprawczych, fabrykach, zakładach przemysłowych różnego typu czy w przemyśle motoryzacyjnym. Ich producentem jest firma Magnum, której produkty spawalnicze są cenione przez profesjonalistów na całym świecie. Spawanie przy użyciu polecanych przez nas zestawów odbywa się przy pomocy elektrody nietopliwej.

 

Urządzenia Magnum tego typu sprawdzą się w przypadku łączenia metali, ale znakomitą jakość spoiwa uzyskamy także łącząc elementy z aluminium, miedzi czy stali nierdzewnej. Zestawy ze spawarką TIG są wydajne, dzięki czemu pozwalają zredukować zużycie energii potrzebne do wykonania niezbędnych prac. Produkty posiadają także łatwy w użytkowaniu panel do ustawiania parametrów i funkcji spawalniczych. Wszystkie nasze urządzenia, w tym opisywane zestawy, objęte są gwarancją.

 

Polecamy Państwu także korzystanie z naszych innych usług, w skład których wchodzą m.in. szkolenia z obsługi sprzętu oraz elektronarzędzi.

 

 

Zakres cenowy
Sortowanie
Na stronie

Aby czynności realizowane w przydomowych warsztatach oraz profesjonalnych przedsiębiorstwach przemysłowych były realizowane w sposób wydajny oraz możliwie najbardziej dokładny, konieczne jest stosowanie najwyższej jakości maszyn i urządzeń. Ich przykładem są zestawy spawalnicze. Prezentowane w naszym sklepie internetowym spawarki TIG zostały wykonane z bardzo wytrzymałych materiałów i podzespołów, co sprawia, że mogą być eksploatowane przez długi czas bez jakichkolwiek oznak zużycia oraz zniszczenia. Pochodzą one od znanych i renomowanych wytwórców, dzięki czemu sprostają oczekiwaniom nawet najbardziej wymagających Klientów nie tylko pod względem jakości wykonania, ale również ich rozbudowanej funkcjonalności.

Zestawy spawarek – do czego służą?

Oferowane przez nas urządzenia służą do spawania stali nierdzewnych oraz innych stali wysokostopowych. Oprócz tego mogą być wykorzystane do obsługi aluminium, miedzi, tytanu, niklu i ich stopów. Wszystko to sprawia, że dostarczane sprzęty znajdują swoje szerokie zastosowanie. Metoda TIG jest stosowana w branży motoryzacyjnej, ale nie tylko. Znajduje swoje szerokie zastosowanie również w innych zakładach przemysłowych, między innymi przy budowie rurociągów oraz w przemyśle lotniczym i kosmicznym.

Metoda TIG – charakterystyka

Metoda TIG polega na spawaniu elektrodą wolframową w osłonie gazów obojętnych. Zalicza się do metod stapiających i jest stosowana wszędzie tam, gdzie wymagana jest najwyższa jakość spoiny bez odprysków. Podczas pracy metodą TIG następuje doprowadzenie prądu przez elektrodę wolframową. Wydobywa się z niej łuk spawalniczy, który rozgrzewa i topi obrabiany materiał. Coś, co jest niezwykle istotne to przede wszystkim fakt, że wokół elektrody znajduje się dysza gazu osłonowego. Zabezpiecza on rozgrzany materiał przed reakcjami z powietrzem znajdującym się wokół niego.

Jak wybrać odpowiednie urządzenie?

Aby proces spawania metodą TIG mógł być realizowany w bezpieczny oraz możliwie najbardziej dokładny sposób, konieczne jest zapoznanie się ze wszystkimi parametrami urządzenia. Pozwoli to na wybór sprzętu dostosowanego do naszych indywidualnych potrzeb. Jednym z najistotniejszych parametrów jest oczywiści zasilanie oraz częstotliwość pracy. Urządzenia dostępne w naszym sklepie działają dzięki zasilaniu 230 V o częstotliwości 50 Hz. Są to standardowe parametry, które pozwolą na użytkowanie urządzeń w niemal każdym miejscu z dostępem do sieci zasilania elektrycznego.

Oprócz tego bardzo istotna jest sprawność pracy zestawu spawalniczego TIG. Wyrażona jest ona w procentach i określa, ile procent czasu z przedziału 10 minut możemy bez przerwy spawać prądem o maksymalnym natężeniu. Ważne jest, aby od samego początku zdecydować się na sprzęt dostosowany do naszych potrzeb. Urządzenia do użytku amatorskiego mogą posiadać sprawność na poziomie 20-30 procent. Zestawy spawalnicze wykorzystywane w małych warsztatach powinny odznaczać się sprawnością wynoszącą ok. 40 procent. W przypadku urządzeń stosowanych w profesjonalnych zakładach przemysłowych i produkcyjnych zalecana wartość tego parametru powinna przekraczać 50 procent. Da to pewność, że prowadzone realizacje będą wykonywane w możliwie najbardziej wydajny oraz dokładny sposób.

Na co warto zwrócić uwagę przed zakupem?

Aby wybrać najodpowiedniejszy model spawarki dla swoich potrzeb, konieczne jest zapoznanie się także z innymi parametrami urządzenia. Mowa tutaj przede wszystkim o wadze całego osprzętu. Jeśli wybrana spawarka będzie eksploatowana tylko w jednym miejscu, bez potrzeby jej przenoszenia, można zdecydować się na akcesorium cięższe. Nie wpłynie to bowiem na wygodę jego użytkowania. Jeśli natomiast kupujemy urządzenie z zamysłem jego przenoszenia lub przewożenia, wówczas warto zdecydować się na sprzęt lekki, o wadze do ok. 10 kg.

Zapraszamy do obejrzenia wszystkich urządzeń znajdujących się w ofercie naszego sklepu internetowego, a także do zapoznania się z ich szczegółowymi parametrami technicznymi. Szeroka propozycja daje nam pewność sprostania oczekiwaniom każdego z Klientów.


Masz pytania? Skontaktuj się z nami!

telefon501 715 666

telefon 578 494 666

mailsklep@marspaw.pl

 

DANE FIRMY:

 

adres

Adres:

26-600 Radom,
ul. Nowa Wola Gołebiowska 119

woj. mazowieckie

NIP: 796-275-00-50

REGON: 382539378

telefon

telefon:

501 715 666,

578 494 666,

mail

e-mail:

sklep@marspaw.pl

Robiłeś w ostatnim czasie zakupy w marspaw? Podziel się opinią: tinyurl.com/opiniamarspaw
Wyłącz sprawdzanieSugestie Premium