close
loading

Zamów przez telefon: 501 715 666 lub 578 494 666

lub zapytaj o produkt: sklep@marspaw.pl | godziny pracy: 8:00 - 16:00

Półautomaty spawalnicze MIG/MAG

 

Przy pracy z łączeniem różnego rodzaju materiałów liczy się nie tylko znajomość odpowiednich technik, doświadczenie i umiejętności. Równie ważny jest rodzaj sprzętu, którego użyjemy do spawania. To on może zadecydować o ostatecznym wyniku naszej pracy. W trosce i dbałości o zakłady przemysłowe, naprawcze, ślusarskie oraz produkcyjne dostarczamy naszym klientom urządzenia spawalnicze najwyższej jakości uznanych marek, tj. Lincoln, Magnum, Trafilux, Kemppi czy Esab. Tym, którym zależy na nowoczesnym i niezawodnym sprzęcie polecamy nasze półautomaty spawalnicze MIG/MAG.

Migomat marek takich jak Magnum, Trafilux, Kemppi czy Esab może być wykorzystany do łączenia stali niskowęglowych, niskostopowych, stali nisko i wysoko stopowych, aluminium i jego stopów, miedzi i jej stopów czy do lutospawania. Otrzymana przy użyciu półautomatu MIG/MAG spoina będzie wysokiej jakości i będzie pozbawiona odprysków.

W zależności od modelu, urządzenia do obróbki metalu marek Magnum, Esab, Trafilux czy Kemppi posiadają szereg udogodnień tj. Podświetlane komory, łatwy w obsłudze panel sterowania czy układ aktywnej poprawy współczynnika mocy. Półautomatyczne maszyny MIG/MAG, choć różnią się między sobą właściwościami, wszystkie cechują się także wysoką wydajnością, możliwością zmechanizowania metody łączenia metali oraz uniwersalnym zastosowaniem. Zachęcamy nie tylko do zakupienia u nas profesjonalnego sprzętu, ale do skorzystania także z naszych dodatkowych usług. Dla zainteresowanych organizujemy szkolenia z obsługi narzędzi, podczas których dzielimy się wskazówkami dotyczącymi użytkowania. Nasze produkty objęte są także korzystnym systemem gwarancyjnym door-to-door. W ofercie naszego sklepu znajdą Państwo urządzenia zasilane 230V i 400V.

Zakres cenowy
Sortowanie
Na stronie

Zdobyte na przestrzeni ostatnich lat doświadczenie pozwala naszej firmie na dostarczanie różnego rodzaju maszyn oraz akcesoriów do spawania. Oferowane narzędzia zostały stworzone z bardzo wytrzymałych materiałów i podzespołów, co sprawia, że mogą być użytkowane przez długi czas bez jakichkolwiek oznak zużycia oraz zniszczenia. Urządzenia charakteryzują się rozbudowanymi funkcjami, dzięki czemu sprostają oczekiwaniom nawet najbardziej wymagających Klientów. Propozycja sklepu internetowego to półautomaty spawalnicze MIG/MAG. Ich wysoka sprawność oraz wydajność pracy powoduje, że urządzenia tego typu znajdą swoje zastosowanie nie tylko w przydomowych warsztatach, ale również w profesjonalnych przedsiębiorstwach przemysłowych.

Profesjonalny sprzęt spawalniczy

W ramach prowadzonych działań oferujemy wszelkie niezbędne podzespoły i komponenty, których zadaniem jest dbałość o to, by proces spawania był prowadzony w możliwie najbardziej efektywny i dokładny sposób. Oczywiście podstawą każdego zestawu jest półautomat spawalniczy pełniący rolę źródła prądu oraz jednostki sterującej. Oprócz tego kluczowym elementem maszyny jest podajnik prądu (może być wbudowany lub umieszczony na zewnątrz), a także wielofunkcyjny przewód z uchwytem MIG/MAG. To właśnie on doprowadza prąd spawania do drutu.

Oczywiście spawanie metodą MIG/MAG nie byłoby możliwe bez przewodu masowego z zaciskiem, który łączy materiał ze źródłem prądu. Oprócz tego kluczowa jest także butla z gazem.

Jak wybrać maszynę do spawania?

Oferowane przez nas migomaty są dostępne w wielu wariantach i konfiguracjach, co sprawia, że do wybrania najodpowiedniejszego rozwiązania dla swoich potrzeb konieczne jest zapoznanie się ze szczegółowymi parametrami prezentowanych urządzeń. Jednym z podstawowych parametrów, na jaki warto zwrócić uwagę przy wyborze najodpowiedniejszego urządzenia dla swoich potrzeb jest zakres prądu spawania. To bardzo ważna informacja, która pozwoli określić, jak gruby materiał będziemy w stanie obsługiwać przy zastosowaniu konkretnego urządzenia. W dużym przybliżeniu można rzec, że na każdy milimetr materiału wymagany jest prąd o natężeniu ok. 40A. Oznacza to, że urządzenie o mocy 200A (jak na przykład model MAGNUM 202P MMA) będzie w stanie zespawać materiał o grubości ok. 5 mm. Czyni go to bardzo wydajnym urządzeniem.

Innym bardzo istotnym parametrem, na jaki warto zwrócić uwagę jest cykl pracy (inaczej określany sprawnością spawarki MIG/MAG). W głównej mierze to właśnie on określa, z jaką wydajnością będzie mogło pracować konkretne urządzenie spawalnicze. W zdecydowanej większości przypadków spawarki MIG/MAG posiadają sprawność pracy wynoszącą ok. 30-40 procent. Oznacza to, że urządzenie o mocy 200A oraz o sprawności 35 procent w przedziale czasowym 10 minut będzie mogło pracować na swej pełnej mocy przez ok. 3,5 min. Jest to bardzo istotny czynnik, który w dużych zakładach pozwala w odpowiedni sposób zaplanować cykl produkcyjny oraz określić wydajność pracy konkretnego stanowiska roboczego.

Postaw na sprawdzone rozwiązania

Bardzo ważne jest, aby przed zakupem urządzenia zwrócić uwagę na to, jakim prądem zasilana jest spawarka. Możliwości są dwie – 230 V lub 400V (trójfazowy). Maszyny niewielkie, przeznaczone do użytku amatorskiego są zasilane prądem 230V, natomiast urządzenia stosowane w dużych zakładach przemysłowych potrzebują zdecydowanie więcej energii, dlatego są zasilane z sieci trójfazowej (400V).

Sprawdź, co przygotowaliśmy dla Ciebie

Zachęcamy do zapoznania się z całością oferty naszej firmy oraz do wybrania najodpowiedniejszych rozwiązań dla swoich potrzeb. Szeroka propozycja sklepu internetowego daje nam pewność sprostania oczekiwaniom nawet najbardziej wymagających Klientów zarówno pod względem funkcjonalności, jak i jakości wykonania urządzeń spawalniczych MIG/MAG. Spawarki pochodzą od znanych i renomowanych wytwórców, dzięki czemu odznaczają się bardzo dobrymi parametrami technicznymi oraz wydajnościowymi. Aby przemieszczanie urządzeń było możliwie najbardziej wygodne, wybrane akcesoria zostały dodatkowo wyposażone w kółka.


Masz pytania? Skontaktuj się z nami!

telefon501 715 666

telefon 578 494 666

mailsklep@marspaw.pl

 

DANE FIRMY:

 

adres

Adres:

26-600 Radom,
ul. Nowa Wola Gołebiowska 119

woj. mazowieckie

NIP: 796-275-00-50

REGON: 382539378

telefon

telefon:

501 715 666,

578 494 666,

mail

e-mail:

sklep@marspaw.pl

Robiłeś w ostatnim czasie zakupy w marspaw? Podziel się opinią: tinyurl.com/opiniamarspaw
Wyłącz sprawdzanieSugestie Premium