close
loading

Zamów przez telefon: 501 715 666 lub 578 494 666

lub zapytaj o produkt: sklep@marspaw.pl | godziny pracy: 8:00 - 16:00

Spawarki TIG

 

Jesteśmy liderem w dostarczaniu urządzeń spawalniczych, pneumatycznych i elektronarzędzi renomowanych producentów, takich jak: Lincoln, Magnum, Kemppi, Esab oraz Trafilux. Naszym klientom polecamy m.in. szeroki wybór spawarek TIG marki Magnum oraz Trafilux. Ten rodzaj sprzętu wykorzystywany jest najczęściej do spawania stali wysokostopowych, nierdzewnych, a także przy pracy z aluminium, miedzią, tytanem czy niklem. Polecany jest także w przypadku łączenia cienkich blach. Urządzenia, w których wykorzystywana jest metoda TIG charakteryzują się wysoką jakością i czystością spoiny oraz małą ilością odprysków.

Spawarki TIG od Magnum oraz Trafilux cenione są przez profesjonalistów, którzy zajmują się na co dzień łączeniem rur oraz całych rurociągów, choć nie brakuje przykładów wykorzystania narzędzia w przypadku wielu innych branż. Podobne urządzenia spotkamy m.in. w branży motoryzacyjnej, chemicznej czy lotniczej.

W naszej ofercie znajdą Państwo m.in. urządzenia marki Magnum oraz Trafilux sterowane cyfrowo, z łatwym w obsłudze i czytelnym panelem, na którym operator ustawia parametry sprzętu, które często stanowią jeden z ważniejszych elementów wyposażenia warsztatów naprawczych oraz produkcyjnych różnego typu. Dla zainteresowanych organizujemy szkolenia i warsztaty z obsługi sprzętu, podczas których dzielimy się z kursantami naszą wiedzą. Naszych klientów ucieszy też informacja o tym, że udzielamy korzystnej dla kupującego gwarancji door-to-door. W ofercie naszego sklepu znajdą Państwo urządzenia zasilane 230V i 400V.

Zakres cenowy
Sortowanie
Na stronie

Aby czynności podejmowane w zakładzie przemysłowym mogły być realizowane w możliwie najbardziej dokładny i profesjonalny sposób, konieczne jest zastosowanie nowoczesnych narzędzi oraz akcesoriów. Wspomnieć w tym miejscu należy przede wszystkim o spawarkach TIG. Oferowane przez na urządzenia pochodzą od znanych i renomowanych wytwórców, dzięki czemu charakteryzują się nie tylko znakomitą jakością wykonania, ale również rozbudowaną funkcjonalnością. Powoduje to, że ich praca sprosta oczekiwaniom nawet najbardziej wymagających osób.

Spawarki TIG – czym właściwie są?

Spawarki TIG to bardzo nowoczesne urządzenia wykorzystujące do swojej pracy łuk elektryczny. Jest on wytwarzany za pomocą nietopliwej wolframowej elektrody w osłonie gazu obojętnego. Łuk spawalniczy znajdujący się pomiędzy elektrodą, a obrabianym materiałem topi jego powierzchnię umożliwiając tym samym jego połączenie z innym elementem. Spawanie TIG nie wymaga więc stosowania dodatkowych materiałów czy akcesoriów.

Zaletą metody TIG jest brak jakichkolwiek spawalniczych odprysków. Nadaje się więc ona idealnie do prowadzenia realizacji wymagających wysokiej precyzji działania.

Jak wybrać odpowiednią spawarkę?

Każda spawarka TIG posiada swoje indywidualne parametry techniczne. Dopiero zapoznanie się ze szczegółową specyfikacją urządzenia pozwoli na wybór najodpowiedniejszego sprzętu dla swoich potrzeb. Jednym z najistotniejszych parametrów jest oczywiści zasilanie oraz częstotliwość pracy. Urządzenia dostępne w naszym sklepie działają dzięki zasilaniu 230 V i częstotliwości 50 Hz. Są to standardowe parametry, które pozwolą na użytkowanie urządzeń w niemal każdym miejscu z dostępem do sieci elektrycznej.

Ponadto niezwykle istotnym parametrem jest sprawność pracy. Wyrażona jest ona w procentach i określa, ile procent czasu z przedziału 10 minut możemy bez przerwy spawać prądem o maksymalnym natężeniu. Urządzenia do użytku amatorskiego posiadają zazwyczaj sprawność na poziomie 20-30 procent. Zestawy spawalnicze wykorzystywane w małych warsztatach posiadają sprawność pracy wynoszącą ok. 40 procent. W przypadku urządzeń stosowanych w profesjonalnych zakładach przemysłowych i produkcyjnych zalecana wartość tego parametru powinna przekraczać 50 procent. Da to pewność, że prowadzone realizacje będą wykonywane w możliwie najbardziej wydajny oraz dokładny sposób.

Inne parametry, na które warto zwrócić uwagę to również natężenie prądu spawania, waga całego urządzenia, pobór mocy oraz szczelność obudowy IP. Jest to szczególnie istotne, jeśli spawarka będzie eksploatowana w miejscach o szczególnych warunkach (na przykład o silnym zapyleniu lub podwyższonej wilgotności). Da to pewność, że urządzenie nie zostanie uszkodzone i będzie mogło być użytkowane przez długi czas bez jakichkolwiek oznak zużycia czy zniszczenia.

Postaw na sprawdzone rozwiązania

W swojej ofercie posiadamy urządzenia, które sprostają oczekiwaniom każdego Klienta. Charakteryzują się one prostą i intuicyjna obsługą, dzięki czemu żadna z osób nie będzie miała problemu z ich właściwym użytkowaniem. Niewielka waga oraz zwarta konstrukcja powodują, że sprzęty mogą być w wygodny sposób przenoszone z jednego miejsca na drugie. Prezentowane spawarki nadają się do obsługi materiałów, takich jak aluminium, miedź oraz stal. Dzięki temu znajdą swoje zastosowanie w bardzo wielu obszarach.

Sprawdź, co przygotowaliśmy dla Ciebie

Zapraszamy do obejrzenia wszystkich produktów znajdujących się w ofercie naszej firmy, a także do zapoznania się z ich szczegółowymi parametrami technicznymi. Szeroka propozycja powoduje, że jesteśmy w stanie sprostać oczekiwaniom nawet najbardziej wymagających Klientów zarówno pod względem funkcjonalności, jak i jakości wykonania sprzętów. Oferowane przez nas spawarki TIG posiadają bardzo wydajne chłodzenie wentylatorowe, które zabezpiecza sprzęty przed przegraniem. Oprócz tego wygodna regulacja umożliwia bieżącą zmianę parametrów spawania podczas pracy urządzenia. Wszystko to powoduje, że sprzęty sprostają oczekiwaniom każdej z osób.


Masz pytania? Skontaktuj się z nami!

telefon501 715 666

telefon 578 494 666

mailsklep@marspaw.pl

 

DANE FIRMY:

 

adres

Adres:

26-600 Radom,
ul. Nowa Wola Gołebiowska 119

woj. mazowieckie

NIP: 796-275-00-50

REGON: 382539378

telefon

telefon:

501 715 666,

578 494 666,

mail

e-mail:

sklep@marspaw.pl

Robiłeś w ostatnim czasie zakupy w marspaw? Podziel się opinią: tinyurl.com/opiniamarspaw
Wyłącz sprawdzanieSugestie Premium